Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

O1 1.8T dziwny dźwięk przy 2000obr

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • O1 1.8T dziwny dźwięk przy 2000obr

    Dokładnie jak pisze Bartek.K, a dokładniej pod przepustnicą

  • #2
    O1 1.8T dziwny dźwięk przy 2000obr

    Witam.
    mam O1 1.8T i dziwny problem.
    Odpalam auto, wbijam pierwszy bieg ruszam jak osiągnę 2000obr słychać dziwne krrgh... raz ciche, raz troche głośniejsze, potem nie dzieje się już nic, auto jeździ bajka, turbo chodzi bez zastrzeżeń. Jak wbije 2 przed 2000obr to ten dźwięk słychać przy 1300 obr...

    Myślałem ze to wina oleju czy rozrządu itp, ale zmieniłem oleje, filtry, rozrząd i dalej to samo...
    Padło na nieszczelność układu wydechowego, wymieniłem łacznik elastyczny i łącznik tłumików i... nadal to samo.
    Nie powiem, ale kończą sie pomysły...
    Ktos spotkał sie z podobnym problemem?
    JK AUDIO
    DJ Jeremi - na wesele, poprawiny, 18-stki, imprezy firmowe i rodzinne. Sprzęt wraz ze mną jeździ oczywiście w Octavce

    Komentarz


    • #3
      Koło zamach dwumasowe , napinacz łańcuszka na wałkach...

      Komentarz


      • #4
        TTTM :-). Olej to ja wymienilem rozrzad, napinacz , lancuszek i nic nie pomoglo. Utopisz kase niepotrzebnie.

        Wpis "chrobotanie 1,8t " dowiesz sie wiecej.
        OI 1,8T 4x4 I-sze 1,8T w Polsce z K04-TFSI (3XXKM 4XXNm )

        DIAGNOSTYKA VAG - CHIPTUNING zapraszam. 791-603-634.

        http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=29138

        Silnik i skrzynię smaruje MILLERS.

        Komentarz


        • #5
          J.W. Szczególnie słyszalne w zimie...
          To chyba jest związane z układem różnicowym... Tak sądzę.
          Radio: C90r+XDP210EQ
          Kable:Opt,Skyline,50 mm
          Wzm:XES M1+FP 1.800
          Glosniki: SUPREMO,CDM54,SQ6,Aliante

          Komentarz


          • #6
            Pytałem u mechanika, przypuszcza ze moze to być jakiś zawór przy turbo, że w pierwszej chwili kiedy dosteje ciśnienie daje taki dźwięk.
            To występuje obojętnie czy startuje bardzo delikatnie czy z gazem w podłodze ale tylko RAZ! potem nie ma nic, wszystko działa poprawnie. Gasze auto, od razu odpalam jade - nic nie słychać. Zgasze auto na kilka minut wtedy dopiero znów ten dźwięk się pojawia.
            Nie wiem czy mam się tym przejmować czy po prostu jeździć, mój ojciec stwierdził ze jestem przewrażliwiony na punkcie swojej Octavki
            JK AUDIO
            DJ Jeremi - na wesele, poprawiny, 18-stki, imprezy firmowe i rodzinne. Sprzęt wraz ze mną jeździ oczywiście w Octavce

            Komentarz


            • #7
              Mam to samo od nowości w 1.6 auto przeszło serwis bez zastrzeżeń w tym roku.
              Dziwne jest, że jest to jeden jedyny raz po odpaleniu zimnego auta, przy ok 2000 RPM/min
              Coś mi się kiedyś o uszy obiło, że chodzi o spływający olej do miski i "coś tam " nie pamiętam dokładnie
              Każdemu życzę tyle samo powrotów do domu co i wyjazdów.
              Na pokładzie: Johny II ASC + Sirio ml-145
              Pozdrawiam i Szerokości!
              Octavia I, 1.6 (102PS) 2010r → Mazda 6, 2.0 (143PS) 2004r→Audi A4 B6, 1.8T (2xxPS) 2004r→ ... ?
              http://www.mazdaspeed.pl/modele/wspo...002-2007-gggy/

              Komentarz


              • #8
                Witam, piszę w tym temacie ponieważ zaczął dochodzić do mnie dziwny dźwięk podczas przyspieszania ( gdy turbo już "napompuje" ) przez ok 2 sekundy słychać niezbyt głośne wycie: "łuuuuu" . Dziś było sprawdzane turbo, luzy w normie, zawór DV ok, brak spadku mocy i ubytku oleju. Pytanie co może być przyczyną, wina jakiegoś zaworka lub nieszczelność ? Dziękuje za odp. Pozdrawiam.

                Komentarz

                POWRÓT NA GÓRĘ
                Pracuję...
                X